GOEBEL

Vážení návštevníci.

Vitajte v novo spustenej kategórii sortimentu značky GOEBEL, kde nájdete diela svetoznámych autorov pretvorených do úžitkových predmetov z porcelánu a krištáľu. Kategógia je rozdelená podľa jednotlivých autorov a podkategóriu Špeciálna limitovaná edícia šálok. Dúfam, že vás nové produkty zaujmú svojím šarmom a unikátnym sprac...

Vážení návštevníci.

Vitajte v novo spustenej kategórii sortimentu značky GOEBEL, kde nájdete diela svetoznámych autorov pretvorených do úžitkových predmetov z porcelánu a krištáľu. Kategógia je rozdelená podľa jednotlivých autorov a podkategóriu Špeciálna limitovaná edícia šálok. Dúfam, že vás nové produkty zaujmú svojím šarmom a unikátnym spracovaním.

Viac

GOEBEL  V tejto kategórii nie je žiadny tovar.

Podkategórie

 • Jean Babtiste Robie

  Jean Babtiste Robie sa narodil v Belgickom Bruseli v roku 1821, a tam aj zomrel. Jeho tvorbu tvoria kytice kvetov. Najradšej maľoval ruže, čo vidno aj na jeho tvorbe.

 • Alphonse Mucha

  Alfons Maria Mucha (24. júl 1860 - 14. júl 1939, Praha)

  Bol český maliar, grafik a návrhár, najvýznamnejšia maliarska osobnosť európskej secesie a jedna z určujúcich osobností českého maliarstva.

  Secesia poprela a prekonala historizmus a eklekticizmus umeleckých slohov 19. storočia a položila základy pre rozvoj moderného umenia 20. storočia. Hlavná myšlienka secesie je o novom spojení umenia so životom. Poznamenala celý ďalší vývoj modernej kultúry od architektúry po všetky oblasti úžitkového umenia.

  Medzi jeho vrcholné diela patrí Slovanská epopej, cyklus veľko-formátových obrazov, ktorými chcel Mucha zhrnúť dejiny Slovanského národa.

 • Claude Monet

  Claude Oscar Monet (14. november 1840, Paríž –  5.december 1926, Giverny)

  bol významným francúzskym maliarom. Je považovaný za zakľadateľa umeleckého smeru impresionizmu, ktorého názov je odvodený od jeho obrazu Impression, soleil levant (Impresia, východ slnka).

  Claude Monet sa narodil v Paríži ako druhé dieťa Claude Adolpha a Louise-Justine Monetovcov. Keď mal päť rokov, jeho rodina sa presťahovala do mestečka Le Havre, ktoré sa nachádza v severnom Francúzsku v Normandii. Tam sa stal známym najmä vďaka svojim karikatúram kreslených uhlíkom. Neskôr sa zoznámil s maliarom Eugénom Boudinom, ktorý odhalil Monetov maliarsky talent a stal sa jeho učiteľom. Naučil ho používať olejové farby, a tiež ako využívať techniky plénerizmu (z franc. en plein air - na voľnom priestranstve) pri maľovaní.

  V roku 1859 odišiel Monet na radu svojho učiteľa študovať maliarstvo do Paríža. Cítil sa však spútaný pravidlami tej doby a odmietol dlhodobo zaužívane princípy v maľovaní. Práve z toho dôvodu radšej vstúpil na nezávislú Academie Suisse, kde spoznal ďalších maliarov Pissarra a Cézanna.

 • Gustav Klimt

  Gustav Klimt (14. júl 1862, Baumgarten, blízko Viedne – 6. február 1918 Viedeň)

  Bol rakúsky maliar a grafik, symbolista, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov secesie, vedúca osobnosť viedenského modernizmu. Gustav Klimt sa narodil v Baumgartene blízko Viedne chudobnému rytcovi Ernstovi Klimtovi a jeho žene Anne, rodenej Finsterovej ako druhý zo siedmich detí.

  Ako štrnásťročný úspešne absolvoval prijímacie skúšky na Kunstwerbeschule, viedenskú umeleckopriemyselnú školu. Zároveň študoval maliarstvo v ateliéri Ferdinanda Laufbergera a po jeho smrti pokračoval u profesora Juliusa Victora Bergera. Jeho najznámejším dielom je obraz s názvom "Bozk".

  Bol presvedčený, že "umenie je o slobode", jeho maľba bola oslavou života, ale najmä ženy. Je moderným tvorcom tajomnej a dráždivej femme ...

 • Michael Parkes

  Michael Parkes (narodený v roku 1944 v Sikeston, Missouri)

  Je americký umelec žijúci v Španielsku, ktorý je najviac známy pre prácu v oblasti Umenia Fantasy a Magického realizmu. Špecializuje sa na maľby, kamenné litografie a sochy. Parkesova práca je široko dostupné vo forme vlastného vydania masovej výroby, tlači plagátov a deviatich vydaných kníh.

  Parkes študoval grafiku a maľbu na Kansaskej Univerzite. Ako študent bol fascinovaný rôznymi grafickými postupmi, neskôr sa stal profesionálom v stredne ťažkej farebnej kamennej litografii. Mnohé z jeho posledných prác boli vyrobené ako Aurographics,

  Jeho unikátny štýl sa vyvinul v izolácii, po období, v ktorom sa vzdal praxe umenia a šiel do Indie hľadať filozofické osvietenie.

  Čoskoro maľoval väčšinou v abstraktnom expresionizme, štýle bežnom medzi jeho učiteľmi. Avšak, neskôr začal kresliť a maľovať v štýle precízneho detailného zobrazenia. Tento štýl je v zásade realistický, ale často používa kúzelné predmety, s obrazmi  z rôznych tradícií, vrátane kabalistiky a tantry. Podivným stretnutím tajomnej beštie okrídlenej ženy s dobrom a zlom bojuje proti ich večnému konfliktu.

 • Pierre Auguste Renoir

  Pierre Auguste Renoir (25.február 1841– 3.december 1919)

  bol to francúzsky maliar, popredný predstaviteľ impresionizmu. Za takmer šesťdesiat rokov svojej tvorby dokončil okolo šesťtisíc obrazov. Pred Pablom Picassom je to najrozsiahlejšie životné dielo maliara. Spolu s Monetom, Sisleym a Cézannom je zakladateľom impresionizmu.

 • Vincent Van Gogh

  Vincent Willem van Gogh (30. marec 1853 - 29. júl 1890)

  Bol holandský maliar a jedna z najväčších osobností svetového výtvarného umenia. Počas života sa však uznania nedočkal. Van Goghovo dielo bolo za jeho života prakticky neznáme, predal len jednu maľbu, necelý rok pred samovraždou. Van Gogh vytvoril v relatívne malom časovom rozpätí desiatich rokov približne 900 malieb a 1 100 kresieb, pričom prakticky jedinú finančnú podporu dostal od brata Thea.

  Dva roky pred smrťou napísal: „Svoj ateliér by som najradšej vyzdobil poltuctom obrazov slnečníc – skvostom, ktorý žiari čistotou na najrôznejšom pozadí, od zelenej až po kráľovskú modrú. … Vyvolávalo by to rovnaký dojem ako gotické chrámové´okná“ Po jeho smrti však jeho sláva stúpala závratnou rýchlosťou, najmä po výstave v Paríži 17.  marca 1901 (11 rokov po van Goghovej smrti). V roku 1987 si neznámy zberateľ kúpil na aukcii jeho obraz Slnečnice za 22,5 milióna libier .

  Štýlom zapadá van Gogh najviac medzi fauvistov, expresionistov, z časti medzi ranú abstrakciu. Novátorským pojatím reality sa stal jedným z hlavných hrobárov impresionizmu a z umeleckého hľadiska významne ovplyvnil najmä umenie prvej polovice 20. storočia. Vôľou vyjadriť vlastné pocity sa stal mimovoľne jedným zo zakladateľov nastupujúceho umeleckého smeru – postimpresionizmu.

  Niektoré z van Goghových malieb majú vysokú pozíciu v zozname najdrahších malieb na svete. Spomínaný rekord obrazu Slnečnice zlomil v roku 1990 jeho Portrét doktora Gacheta, ktorý sa podarilo predať za 82,5 miliónov dolárov.

 • ŠPECIÁLNA EDÍCIA ŠÁLOK
 • PRÍVESKY
 • SVIETNIČKY, PODLOŽKY...
 • ELEKTRICKÉ LAMPY
 • VÁZY