VILLEROY & BOCH  V tejto kategórii nie je žiadny tovar.

Podkategórie

 • PORCELÁN

  V súčasnej dobe sa spoločnosť zaoberá výrobou porcelánu, ktorý sa kvalitou delí do dvoch skupín:

  Premium bone porcelán, starší názov - Bone china - kostný porcelán – je 48 až 50 %-tným podielom popola hovädzích kostí. Vyznačuje sa transparentnosťou, ľahkosťou, hladkosťou, pružnosťou. Pre svoje vlastnosti dostal pomenovanie biele zlato. Do tejto skupiny patrí porcelán Classic.

  Premium porcelán, starší názov - Fine china - je sklovitý porcelán – je v ňom percento popola menšie ako v bone china. Tento porcelán je masívnejší, lepšie drží teplo jedál, je pokrytý hrubšou vrstvou skloviny. Je vhodný najmä do reštauračných zariadení. Sem zaraďujeme porcelán Country a Metropolitan.

  ROZDELENIE PORCELÁNU:

   • CLASSIC – porcelán klasických tvarov, dekorovaný klasickým i moderným vzorom
   • COUNTRY – zemitý dobový porcelán
   • METROPOLITAN – moderný mestský porcelán
 • KRIŠTÁĽ

  Spoločnosť sa zaoberá výrobou krištáľu, ktorý obsahuje 30 % olova, 24 % olova a 10 % olova. Nevyrába klasické sodno-draselné sklo. Hlavnými prednosťami krištáľu sú tvrdosť, transparentnosť, výrazná čírosť, lesk a neopakovateľný zvuk. Výroba krištáľu prebieha klasickým ručným spôsobom a strojovou výrobou.

 • PRÍBORY

  Vyrobiť kvalitný príbor vôbec nie je jednoduché. Trvalo veľmi dlho, kým prišli na to, čo pridávať k železu, aby bolo ušľachtilejšie, odolnejšie a tvrdšie. Spoločnosť vyrába  príbory z nerezovej ocele 18/10, čo znamená 18 percent chrómu, 10 percent niklu a 72 percent ocele. Toto zloženie zabezpečuje príborom odolnosť voči hrdzi, kyselinám a teplotným vplyvom. Luxusnejšie sady sa vyrábajú z dvoch častí, samostatnej rúčky a do nej vsadenej čepele. Čepele týchto príborov sú vyrábané zo špeciálnej ocele, do ktorej sa navyše pridáva aj karbón, molybdén, mangán a silikón. Toto zloženie zabezpečuje čepeliam vysokú rezistenciu voči hrdzi, teplote a sú mimoriadne tvrdé a pevné. Z takejto ocele sa vyrábajú aj kvalitné kuchynské sady nožov.

  Samostatnou kapitolou je povrchová úprava a leštenie. Na dosiahnutie vysokého lesku sa používajú zvláštne technológie brúsenia a leštenia za pomoci rozličných textilných kotúčov a leštidiel vyrobených napríklad aj z orechových škrupín. Je zrejmé, že takéto leštenie je dosť náročné a trvá veľmi dlho, preto aj takto vyrobený príbor ma svoju cenu.

  Ľudská túžba po dokonalosti  však nepozná hraníc a preto na skrášlenie  už i tak dokonalého výrobku  sa používajú aj drahé kovy, ako striebro a zlato. Takto vyrobené príbory sú však chúlostivejšie pri používaní a náročnejšie na starostlivosť.

 • DÓZY NA POTRAVINY
 • KUCHYNSKÉ NOŽE

  Kuchynské nože Villeroy & Boch sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania a zdravotnej nezávadnosti. Odolnosť týchto nožíkov je zvýšená kombináciou výrobných surovín, a to nerezovej ocele 18/10 doplnenej a zušľachtenej chrómom, molybdénom a volfrámom. V roku 2014 priniesli na trh aj keramické nožíky, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosť voči poškodeniu, či zlomeniu.

 • SERVÍROVANIE
 • ZAPEKACIE MISY

  Vážený zákazník,

  ani jedna kuchyňa by nebola kuchyňou bez rôznych doplnkov a iných, pre nás potrebných pomôcok, dózičiek, podnosov, misiek a pod. V tejto sekcii si môžete vybrať rôzne dózy na uskladnenie potravín, zapekacie misy, podnosy či kanvice na vodu a nechať sa inšpirovať tým, čo Villeroy & Boch prináša, aby ste mali k svojim porcelánovým súpravám kompletnú zostavu od šálok cez krištáľ a príbory až po dózy, koreničky a iné doplnky.

 • DETSKÝ PROGRAM
 • SVIETNIKY
 • VÁZY
 • VIANOCE

  Vianoce sú sviatkom, na ktorý čakáme všetci s veľkou nedočkavosťou. Nesú sa v znamení pokoja, lásky, porozumenia a ľudského tepla. Aj Villeroy & Boch chce prispieť k vianočnej atmosfére svojou produkciou. Prináša Vám nie len porcelánový riad, ale aj rôzne vianočné rozprávkové variácie, či hracie skrinky, v 16-tich kolekciách. Urobte radosť sebe, i rodine, nevšedne prestretým vianočným stolom.

  Sortiment vianočného tovaru je sezónneho charakteru, a preto sa predáva len do vypredania skladových zásob Villeroy & Boch v Nemecku. O dostupnosti tovaru z Vašej objednávky Vás budeme čo najskôr informovať. Ďakujeme za pochopenie.

  Predajňa Villeroy & Boch Nitra

 • VEĽKÁ NOC

VILLEROY & BOCH

Informace

Náš obchod

OTVÁRACIE HODINY OBCHODU
Pondelok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Utorok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Streda: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Štvrtok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Piatok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Sobota: 09:00 - 12:00
Nedeľa: zatvorenéNáš obchod