PORCELÁN

V súčasnej dobe sa spoločnosť zaoberá výrobou porcelánu, ktorý sa kvalitou delí do dvoch skupín:

Premium bone porcelán, starší názov - Bone china - kostný porcelán – je 48 až 50 %-tným podielom popola hovädzích kostí. Vyznačuje sa transparentnosťou, ľahkosťou, hladkosťou, pružnosťou. Pre svoje vlastnosti dostal pomenovanie biele zlato. Do tejto s...

V súčasnej dobe sa spoločnosť zaoberá výrobou porcelánu, ktorý sa kvalitou delí do dvoch skupín:

Premium bone porcelán, starší názov - Bone china - kostný porcelán – je 48 až 50 %-tným podielom popola hovädzích kostí. Vyznačuje sa transparentnosťou, ľahkosťou, hladkosťou, pružnosťou. Pre svoje vlastnosti dostal pomenovanie biele zlato. Do tejto skupiny patrí porcelán Classic.

Premium porcelán, starší názov - Fine china - je sklovitý porcelán – je v ňom percento popola menšie ako v bone china. Tento porcelán je masívnejší, lepšie drží teplo jedál, je pokrytý hrubšou vrstvou skloviny. Je vhodný najmä do reštauračných zariadení. Sem zaraďujeme porcelán Country a Metropolitan.

ROZDELENIE PORCELÁNU:

  • CLASSIC – porcelán klasických tvarov, dekorovaný klasickým i moderným vzorom
  • COUNTRY – zemitý dobový porcelán
  • METROPOLITAN – moderný mestský porcelán
Viac

PORCELÁN  V tejto kategórii nie je žiadny tovar.

Podkategórie

 • PORCELÁNOVÉ SÚPRAVY
 • LUXUSNÝ KOSTNÝ PORCELÁN

  Classic porcelán - porcelán klasických i nekonvenčných tvarov, dekorovaný dobovým i moderným vzorom. Patria sem kolekcie vyrobené z bieleho kostného porcelánu. Základom je snehovo biely podklad s minimálnym zdobením, pri ktorom sa používa iba 24 karátové zlato a čistá platina. Jemné, nežné tvary vedia spríjemniť všetky vaše rodinné stretnutia. Tento porcelán je vhodnejší pre sviatočné príležitosti. Jednotlivé kolekcie sa vzájomne dopĺňajú a dajú sa rôznorodo kombinovať podľa vašej fantázie....

  Zdobený porcelán nie je vhodný do umývačky riadu, ani mikrovlnnej rúry.

 • METROPOLITAN

  Metropolitan porcelán - moderný mestský porcelán, štýlový a dizajnovo nadčasový, osloví najmä mladšiu generáciu. Patrí do premium porcelánu. Vyznačuje sa osobitými tvarmi a nadrozmernými veľkosťami riadu, a popritom pôsobí ľahko a vzdušne. Je kombinovateľný s inými súpravami pre svoju bielu farbu. Do tejto skupinky patria najmä kávové súpravy, ktoré si môžete ľubovoľne vyberať a kombinovať. Dotvára imidž interiéru.

  Je vhodný do umývačky riadu a mikrovlnnej rúry.

 • KÁVA & ČAJ

  Zaradením tejto novej kategórie vám všetkým dúfame, uľahčíme hľadanie produktov. Preto sme vyčlenili porcelán na kávu a čaj do osobitnej kategórie. Prajeme Vám príjemné nakupovanie.

 • ZAPEKACIE MISY

  Vážený zákazník,

  ani jedna kuchyňa by nebola kuchyňou bez rôznych doplnkov a iných, pre nás potrebných pomôcok, dózičiek, podnosov, misiek a pod. V tejto sekcii si môžete vybrať rôzne dózy na uskladnenie potravín, zapekacie misy, podnosy či kanvice na vodu a nechať sa inšpirovať tým, čo Villeroy & Boch prináša, aby ste mali k svojim porcelánovým súpravám kompletnú zostavu od šálok cez krištáľ a príbory až po dózy, koreničky a iné doplnky.

 • DETSKÝ PROGRAM

PORCELÁN

Informace

Náš obchod

OTVÁRACIE HODINY OBCHODU
Pondelok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Utorok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Streda: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Štvrtok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Piatok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Sobota: 09:00 - 12:00
Nedeľa: zatvorenéNáš obchod