PORCELÁN

V súčasnej dobe sa spoločnosť zaoberá výrobou porcelánu, ktorý sa kvalitou delí do dvoch skupín:

Premium bone porcelán, starší názov - Bone china - kostný porcelán – je 48 až 50 %-tným podielom popola hovädzích kostí. Vyznačuje sa transparentnosťou, ľahkosťou, hladkosťou, pružnosťou. Pre svoje vlastnosti dostal pomenovanie biele zlato. Do tejto s...

V súčasnej dobe sa spoločnosť zaoberá výrobou porcelánu, ktorý sa kvalitou delí do dvoch skupín:

Premium bone porcelán, starší názov - Bone china - kostný porcelán – je 48 až 50 %-tným podielom popola hovädzích kostí. Vyznačuje sa transparentnosťou, ľahkosťou, hladkosťou, pružnosťou. Pre svoje vlastnosti dostal pomenovanie biele zlato. Do tejto skupiny patrí porcelán Classic.

Premium porcelán, starší názov - Fine china - je sklovitý porcelán – je v ňom percento popola menšie ako v bone china. Tento porcelán je masívnejší, lepšie drží teplo jedál, je pokrytý hrubšou vrstvou skloviny. Je vhodný najmä do reštauračných zariadení. Sem zaraďujeme porcelán Country a Metropolitan.

ROZDELENIE PORCELÁNU:

  • CLASSIC – porcelán klasických tvarov, dekorovaný klasickým i moderným vzorom
  • COUNTRY – zemitý dobový porcelán
  • METROPOLITAN – moderný mestský porcelán
Viac

PORCELÁN  V tejto kategórii nie je žiadny tovar.

Podkategórie

 • CLASSIC

  Classic porcelán - porcelán klasických i nekonvenčných tvarov, dekorovaný dobovým i moderným vzorom. Patria sem kolekcie vyrobené z bieleho kostného porcelánu. Základom je snehovo biely podklad s minimálnym zdobením, pri ktorom sa používa iba 24 karátové zlato a čistá platina. Jemné, nežné tvary vedia spríjemniť všetky vaše rodinné stretnutia. Tento porcelán je vhodnejší pre sviatočné príležitosti. Jednotlivé kolekcie sa vzájomne dopĺňajú a dajú sa rôznorodo kombinovať podľa vašej fantázie....

  Zdobený porcelán nie je vhodný do umývačky riadu, ani mikrovlnnej rúry.

 • COUNTRY

  Country porcelán - zemitý dobový porcelán, ktorého dominantou sú kvety, lesné plody, rozkvitnutá lúka, bylinky a kuchyňa starej mamy, pripomínajúca bezstarostné detstvo. Prevládajúce farby žltá, zelená, modrá a červená, rozžiaria každý deň vo vašej kuchyni a prinesú slnko aj v zime. Country porcelán - inšpirovaný vidiekom, je vhodnejší na každodenné používanie, ale i na sviatočné príležitosti.

  Kolekcie patriace do country porcelánu sú vhodné do umývačky riadu a do mikrovlnnej rúry.

 • METROPOLITAN

  Metropolitan porcelán - moderný mestský porcelán, štýlový a dizajnovo nadčasový, osloví najmä mladšiu generáciu. Patrí do premium porcelánu. Vyznačuje sa osobitými tvarmi a nadrozmernými veľkosťami riadu, a popritom pôsobí ľahko a vzdušne. Je kombinovateľný s inými súpravami pre svoju bielu farbu. Do tejto skupinky patria najmä kávové súpravy, ktoré si môžete ľubovoľne vyberať a kombinovať. Dotvára imidž interiéru.

  Je vhodný do umývačky riadu a mikrovlnnej rúry.

 • KÁVA & ČAJ

  Zaradením tejto novej kategórie vám všetkým dúfame, uľahčíme hľadanie produktov. Preto sme vyčlenili porcelán na kávu a čaj do osobitnej kategórie. Prajeme Vám príjemné nakupovanie.

PORCELÁN

Informace

Náš obchod

OTVÁRACIE HODINY OBCHODU
Pondelok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Utorok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Streda: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Štvrtok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Piatok: 09:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Sobota: 09:00 - 12:00
Nedeľa: zatvorenéNáš obchod